Events

Základy první pomoci | kurz s Jiřím Vašicou, DiS.

Základy první pomoci | kurz s Jiřím Vašicou, DiS.

Základy první pomoci
Jiří Vašica, DiS.
Někdy jsou to minuty nebo dokonce vteřiny, které oddělují život od smrti. Prošli jsme si obdobím pandemie, kdy téma zdraví silně rezonovalo. I díky těmto zkušenostem pro veřejnost připravujeme kurz Základy první pomoci.
Víte jaké mýty přetrvávají v technikách první pomoci ještě z dob pionýrských schůzek? Sichrhajska v jazyku, nebo kontrola dechu pomocí zrcátka k nim určitě patří. Pojďte se naučit, jak si poradit s nenadálou situací dnes, kdy se techniky první pomoci významně posunuly dopředu.
Jak si poradit, když se vyskytneme u krizové situace, kdy jde o život? Jak nepanikařit? Jaká je správná posloupnost úkonů, které zabrání poškození organismu, případně smrti?
To všechno vám v intenzivním 3 hodinovém kurzu předá profesionální záchranář Jiří Vašica.
Jirka pracuje na Záchranné službě v Uherském Hradišti už více jak 23 let. Nejříve pomáhal zachraňovat životy jako řidič, později si dodělal potřebné zdravotnické vzdělání a nyní už deset let pracuje jako záchranář. „Mým prvním výjezdem byla havárie se 3 mrtvými mladými lidmi. Po těchto zážitcích mi pomáhá to vyběhat. Dnes už vše zvládám jinak a souvislosti mi dochází, až zaklapnou dveře. Často asistuji u psychické pomoci.“ popisuje svoji práci Jiří Vašica. Před dvěma lety obdržel také ocenění starosty Uherského Hradiště za rychlou reakci a záchranu životů při hromadné havárii na dálnici D1.
V současné době kromě aktivní služby záchranáře také školí první pomoc na školách a ve firmách.
Nás těší, že první kurz můžeme uspořádat také pro veřejnost z Uherského Hradiště a okolí a to v úterý 25.10. odd 16.30.
V případě zájmu, můžete získat osvědčení o absolvování kurzu. Na kurz je třeba se přihlásit. Cena 300,-

Event details:

Close
Close

Pro vaší každodení práci i vyjímečné situace.

 

Napište nám