Events

5. Slovácké IT pivo

5. Slovácké IT pivo

IT pivo je příležitost pro neformální setkání ajťáků z celého Slovácka a jeho okolí. Jeho cílem je sdílet své know-how a rozšířit povědomí o různých technologiích a jejich využití v praxi. Po několika krátkých přednáškách bude prostor pro volnou diskusi u piva 🙂
Budeme rádi, když událost dále rozšíříte mezi známé a kolegy z oboru IT (vývojáře, programátory, SW architekty, administrátory, kodéry atd.).
Vstup na akci je zdarma, občerstvení (pivo, nealko, drobný raut) sponzoruje hlavní partner události. Kapacita sálu je omezená, proto pokud chcete mít zajištěné místo a občerstvení, dejte nám tak vědět, že se akce zúčastníte.
Odborný program:
17:00 Úvodní slovo
17:15 Testing | Zelené reporty (Lukáš Piška, CaSTB)
– Návod, jak se (ne)nechat připravit o mindset softwarového testera
17:45 Hard Skills | Co se může stát, když se ignorují dobré inženýrské praktiky (Petr Šebek, ThreatMark)
– V pozici softwarového inženýra se setkáváme se spoustou pravidel (SOLID, DRY, YAGNI, KISS, …), se spoustou knih (The Pragmatic Programmer, Clean Code, The DevOps Handbook, Refactoring, …) a dennodenně se snažíme zlepšovat naše porozumění jak má vypadat ideální kód.
Ale realita je ideálu často velmi vzdálená.
Pojďme se podívat na pár příkladů, kde byly dobré inženýrské praktiky ignorovány a způsobili tak obrovské škody společnostem, které na ně nedbaly. Takové příběhy nám doufejme připomenou proč jsou tyto praktiky potřebné a rozeznat, které jsou důležitější než jiné.
Přestávka
18:45 Inspiring talk – Discussion | Softwarový vývoj bez manažerů (Zdeněk Soukup, Y Soft)
– Moje cesta Y Softem od malého startupu, kam jsem nastoupil r. 2011 coby člen supportu, přes architekta na pobočce v Texasu, až po product ownera zpátky v Brně. Proč jsme na RnD postupně přešli na LeSS (Large Scale Scrum) a jak dneska fungujeme v 3-členné Product Owner komunitě nad 15ti týmy bez manažerů. A chystáme se růst.
19:15 Přibližný konec přednáškové části, volná diskuse
Za organizační tým zvou:
Michal Křen a Vašek Mach
Hlavním partnerem tohoto setkání bude Czech and Slovak Testing Board (CaSTB). Akci dále podporují společnosti CROSS Zlín, a.s. a Edhouse s.r.o.

Event details:

Close
Close

Pro vaší každodení práci i vyjímečné situace.

 

Napište nám