Events

Vzdušnou čarou – Niké Silná / výstavní expozice

Vzdušnou čarou – Niké Silná / výstavní expozice

Tisíce otázek… Umění a podnikání, jde to dohromady? Změní komerční nabídka uměleckého díla jeho hodnotu? Může umění žít a dýchat bok po boku s výdělečnou činností? Dotvoří atmosféru domova originální umělecké dílo stejně jako běžná dekorace z obchodního centra? Mělo by být umění cenově dostupné všem či jen užší skupině galeristů a sběratelů? Je lépe se pohybovat na regionálním, národním či mezinárodním trhu s uměním nebo
se propojit s firmami zaměřenými na jinou oblast produkce?
Na všechny tyto otázky si snaží odpovědět současná umělkyně MgA. Nike Silná aka Lililei při svém působení v podnikatelském centru HUB123, kde také v současné chvíli připravila výstavní expozici nazvanou Vzdušnou čarou, která proběhne 14. 2.–31. 3. 2022 a je určena nejen pro zájemce o umění a podnikaní, ale i pro širokou veřejnost.
Přijďte se společně zamyslet nad uměleckou a tržní hodnotou děl či si jen projít zajímavou výstavní expozici, která je pojednána experimentální autorskou technikou zvanou „Malba světlem“. Objekty zobrazené na uměleckém díle
jsou ručně modelovány z netradičních a netrvanlivých materiálů, barevně nasvíceny a následně digitálně zachyceny. Autorská technika i zpracování se postupně rozvíjí.
Expozice prezentuje zpracování uměleckých děl na akrylátovém skle nebo děl zalitých v pryskyřici a je nejlepší je vidět naživo. Takto zpracované originály jsou prezentovány i na mezinárodní scéně v Madridu, v Lucemburku a v Tampě na Floridě.
Dále jsou k vidění i prodeji limitované edice tisků na speciálním lesklém papíru, které jsou cenově dostupnější a jsou určené k tomu, aby dodaly atmosféru vašim domovům.
Posláním HUBu123 je podporovat začínající podnikatele z oblasti kreativních průmyslů a poskytovat jim vhodné zázemí, posuďte sami, zda je HUB123 pro pořádání této experimentální expozice právě tím pravým prostorem.
Výstava je interaktivní, stáhněte si čtečku QR kódů a užijte si krátká umělecká i propagační videa.

Event details:

Close
Close

Pro vaší každodení práci i vyjímečné situace.

 

Napište nám