Events

Na vánoční snídaňu do HUB(y)123 s Blankou Rašticovou (historičkou)

Na vánoční snídaňu do HUB(y)123 s Blankou Rašticovou (historičkou)

PŘÍBĚHY ZE ZÁKOUTÍ HISTORIE s doktorkou Blankou Rašticovou
Jméno paní doktorky Blanky Rašticové je synonymem oblíbené historičky a popularizátorky dějin našeho města.
Povídat si s ní můžete nekonečně dlouho a každé téma, které otevře se dá košatit, že s napětím očekáváte, co bude následovat. Kombinuje nadhled, znalost, zkušenost a preciznost, která je jí vlastní.
Díky redakční práci na monografiích okolních obcí rozumí historickým souvislostem našeho regionu jako málokdo. Poslouchat příběhy osobností různého významu, které žily v Uherském Hradišti pak z jejích úst můžete nekonečně dlouho. Umí je vyprávět dětem i dospělým.
Je autorkou publikací k výstavám, průvodců k památkám a také má na kontě vlastní knihu s názvem Uherské Hradiště v edici Zmizelá Morava. V této knize, do níž úvod napsala archivářka doktorka Jaromíra Čoupková a která je plná historických fotografií, popsala urbanistický a architektonický rozvoj našeho města.
Přijďte se předvánočně naladit, posnídat s touto milou dámou a poslechnout si pár pikantních příběhů už zmizelých domů nebo více porozumět, v čem spočivá tajemství řemesla archivnictví a muzejnictví. Snídaně bude tentokrát v úterý 13.12. od 8.00
Svou účast prosím potvrďte zprávou zde na FB, nebo na emailu vendula@hub123.cz.

Event details:

Close
Close

Pro vaší každodení práci i vyjímečné situace.

 

Napište nám