Events

Martin Vlk: Digitálním nomádem v Africe

Martin Vlk: Digitálním nomádem v Africe

Zatímco většina digitálních nomádů, tedy těch, kteří si ke své práci vystačí s počítačem a internetovým připojením, vyhledává země jihovýchodní Asie, Martin se rozhodl vyzkoušet, zda je možné sloučit online práci s cestováním po černém kontinentu. Jeho poutavé a humorné vyprávění vás postupně zavede do Namibie, Zambie, Zimbabwe, Botswany, Jihoafrické republiky, Eswatini a
Lesotha.
Martin v Africe strávil celkem čtyři měsíce. V Namibii se setkal s domorodým kmenem Himba, vyslechl si silný příběh namibijských Čechů a dokonce prohodil pár slov s tamním politikem s velmi nevšedním jménem – Adolfem Hitlerem. V Zambii a Zimbabwe zavítal ke slavným Viktoriiným vodopádům, v Botswaně se podíval do národního parku Chobe či delty Okawango. Jihoafrickou republiku projel z Johannesburgu až do Kapského města a cestou pozdravil rovněž v Eswatini, kde navštívil každoroční slavnosti pořádané tamním králem, aby s polonahými Svazijkami uctil panenství a sexuální zdrženlivost. V Lesothu pak okusil náročnost silnic, ale i srdečnost tamních obyvatel.
O přednášejícím:
Martin Vlk pracuje jako editor přílohových rubrik pro zpravodajský server Novinky.cz. Tuto práci vykonává online, a většinu času tak věnuje cestování po světě. Na zimu vždy odjíždí do finského Laponska, kde pracuje jako arktický průvodce.
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Event details:

Close
Close

Pro vaší každodení práci i vyjímečné situace.

 

Napište nám